powrót

Projektowanie rezylientne, błękitno zielona infrastruktura

Wspieranie bioróżnorodności poprzez kształtowanie zieleni oraz odpowiedzialne gospodarowanie wodą deszczową. Projektowanie przestrzeni miasta w odpowiedzi na zmiany klimatyczne. Tutaj także mieści się budowanie wspólnoty międzygatunkowej czyli projektowanie dla ludzi, zwierząt i roślin. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pracą konkursową z 2021 roku Warszawski szept (przekierowanie do pracy konkursowej)

edukacja

Maja Skibińska jest pomysłodawczynią i kierowniczką studiów podyplomowych na SWPS „Sustainable design współczesna architektura krajobrazuhttps://www.swps.pl/oferta/warszawa/podyplomowe/design-projektowanie/sustainable-design-wspolczesna-architektura-krajobrazu

warsztaty

Warsztaty projektowo-wykonawcze realizowane na zlecenie Fundacji Sendzimira w porozumieniu z Zarządem Zieleni m. st. Warszawy w ramach projektu „Warszawa chwyta wodę”, projekt i realizacja:

– ogrodów deszczowych szczelnych wraz z uczniami SP nr 312 przy ul. Umińskiego 12, SP nr 209 przy ul. Reymonta 25,

– ogrodu deszczowego w pojemniku  – SP nr 9 przy ul. Wiolinowej 6,

– ogrodów deszczowych infiltracyjnych wraz z uczniami SP nr 319 przy ul. Wokalnej 1 oraz SP nr 97 przy ul. Spiskiej 1, październik-listopad 2017r.

https://sendzimir.org.pl/projekty/warszawa-chwyta-wode/warsztaty-tworzenia-ogrodow-deszczowych-w-warszawie/